Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyzwania chirurgii szczękowo-twarzowej tematem konferencji w planetarium

Fot. fotolia

O współczesnych wyzwaniach chirurgii szczękowo-twarzowej będą przez najbliższe dwa dni rozmawiać w Olsztynie krajowi i zagraniczni specjaliści.

– Podczas konferencji, której organizatorem jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia chirurgii szczękowo-twarzowej m.in z zakresu onkologii i rekonstrukcji – wylicza doktor Krzysztof Dowgierd, kierownik Centrum Wad Twarzoczaszki.

Chirurgia szczękowa zaczyna się od wybicia zęba jedynki i konieczności rekonstrukcji kości, a skończywszy na zaawansowanych nowotworach twarzy, które potem trzeba rekonstruować. Rak jamy ustnej jest piątym rakiem, który zabija prawie 3 tysiące ludzi rocznie. W naszym środowisku niewystarczająca jest czujność onkologiczna, bo bardzo często zgłaszają się pacjenci z nowotworami już bardzo zaawansowanymi.

00:00 / 00:00

Udział w konferencji zapowiedzieli nie tylko chirurdzy, ale także stomatolodzy, laryngolodzy i logopedzi. Wśród prelegentów eksperci z Polski, ale także z Niemiec i Ukrainy. Chirurdzy z Kijowa połączą się z Olsztynem on-line.

Konferencja odbędzie się w olsztyńskim planetarium. Rozpoczęcie o godzinie 9.00.

Autor: I. Malewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, chirurgia szczękowa, specjaliści, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie
Działacze partii Razem o likwidacji ośrodka dla niesłyszących i podwyżce cen biletów na basen

- Domagamy się wyjaśnień w sprawie likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie - pokreślili działacze partii Razem. Podczas konferencji zwołanej...

Zamknij
RadioOlsztynTV