Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyższe uczelnie chcą pomóc chorym na białaczkę

WSPol szuka chętnych do oddania szpiku. Fot. K. Gryz

Ponad 100 uczelni wyższych z 43 miast Polski łączy siły, aby pomóc chorym na raka krwi.

Aby pomóc chorym na białaczkę ogólnopolska akcja rejestracji studentów odbywa się pod hasłem „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie”. To druga edycja akcji, której pokłosiem było zarejestrowanie się niemal 6 tysięcy potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Chorym na białaczkę chce pomóc m.in. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Organizatorzy liczą na duży odzew – mówi Joanna Golubska, ambasadorka akcji na WSPol w Szczynie:

00:00 / 00:00

Zostanie potencjalnym dawcą to bardzo poważna decyzja podejmowana na całe życie. Rejestracja zajmuje chwilę, a pobranie 4 mililitrów krwi lub wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka nie boli – przekonuje Joanna Golubska:

00:00 / 00:00

Na potencjalnych dawców ze Szczytna i okolic dziś i jutro (12.12) czekają wolontariusze Wyższej Szkoły Policji. Każdy kto chce się zarejestrować powinien przyjść do Gimnazjum nr 2 przy ul. Lanca 1 od 13:00 do 19:00.

W Olsztynie rejestrować się można od 11.00 do 18.00 na Wydziale Nauk Społecznych i w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM oraz w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Swoje „5 minut” poświęciło już wielu studentów:

Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Od początku działalności, czyli od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit przebadała i zarejestrowała ponad 390 tysięcy potencjalnych dawców komórek macierzystych i jest tym samym największą bazą w Polsce. (grzym/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpik
Dzień Dawcy Szpiku w Kętrzynie

W Kętrzynie zakończył się Dzień Dawcy Szpiku. Każdy miał szansę uratować komuś życie zapisując się na listę potencjalnych dawców. Akcja miała pomóc chorującej na ostrą białaczkę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV