Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyższa wykrywalność przestępstw, mniej wypadków. Olsztyńscy policjanci podsumowali 2019 rok

Fot. A. Skrago

Wzrost wykrywalności przestępstw, mniejsza liczba wypadków drogowych i nowy specjalistyczny sprzęt – to był trudny, ale dobry rok. Olsztyńscy policjanci podczas odprawy rocznej podsumowali 2019 rok.

Komenda Miejska Policji w Olsztynie to największa jednostka garnizonu warmińsko-mazurskiego – pracuje w niej ponad 600 osób na terenie całego powiatu olsztyńskiego. Jej pracę dobrze ocenia komendant wojewódzki policji nadinsp. Tomasz Klimek podkreślając, że wyniki są zdecydowanie lepsze niż w poprzednim roku. Składa się na to m.in. wzrost wykrywalności przestępstw kryminalnych do ponad 58 procent z 53 procent rok wcześniej.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową znaleźli i zabezpieczyli ponad 42 kilogramy zabronionych substancji, a wykrywalność sprawców przestępstw narkotykowych była na poziomie ponad 97 procent.

Spadła natomiast liczba wypadków drogowych do 419 – to o 40 zdarzenia mniej niż w 2018 roku. Podczas rocznej odprawy zostały też uroczyście przekazane trzy nowe radiowozy. Trafią do policjantów z Wydziału Przestępczości Przeciwko Mieniu, dzielnicowych z 2. posterunku w Olsztynie i do Wydziału Ruchu Drogowego.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, policja, przestępstwa, podsumowanie, radiowozy
Łapówka zamiast prawa jazdy. Kłopoty dwóch braci z Ełku

W Ełku zatrzymano 37-latka po tym, jak podczas kontroli drogowej chciał dać funkcjonariuszom łapówkę. Do zdarzenia doszło w gminie Prostki. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV