Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wysypiska starych opon w lasach koło Olsztyna. Leśnicy szukają właścicieli śmieci

Fot. K.Piasecka

Na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki w lasach w Rykowcu i Jaśniewie strażnicy odkryli dwa wysypiska zużytych opon. Łącznie to ponad 80 sztuk.

Straż leśna szuka sprawców. Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Pietrzak mówi, że zaśmiecanie lasów to prawdziwy problem.

Co roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie na sprzątanie lasów z nielegalnych wysypisk wydaje prawie półtora miliona złotych. To są pieniądze, które można by spożytkować na cele znacznie bardziej przyjemne, niż zabieranie śmieci.

00:00 / 00:00

Jednak leśnicy z roku na rok lepiej radzą sobie z problemem „śmieciarzy” – dodaje Adam Pietrzak.

Dysponujemy nowoczesnymi systemami przenośnego monitoringu,które pomagają w ustaleniu sprawców. Często też strażnicy leśni zakasują rękawy i grzebią w śmieciach, żeby znaleźć przedmioty, które pozwolą ustalić tożsamość leśnego śmieciarza.

00:00 / 00:00

Kara za zaśmiecanie lasu to 500 złotych, dodatkowo osoba wysypujące śmieci w lesie musi zapłacić karę za wjazd autem do lasu i usunąć śmieci na własny koszt. Przypadki dużych wysypisk czy też „śmieciowej” recydywy są kierowane do sądu.

Fot. K.Piasecka

 

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, śmieci, wysypisko
Radni o nowym prezesie olsztyńskiego ZGOK-u. „To jest niezwykle doświadczony człowiek” vs „To jedynie wizerunkowa zmiana”

Zmiany personalne w zarządzie olsztyńskiego ZGOK-u były tematem Porannych Pytań. Gośćmi Marka Lewińskiego byli miejscy radni: Jarosław Babalski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Łukasz Łukaszewski z...

Zamknij
RadioOlsztynTV