Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystawy, koncerty, spotkania autorskie. Rozpoczęły się Dni Seweryna Pieniężnego

 

W ubiegły piątek wojewódzka inauguracja w Pieniężnie, dziś inauguracja olsztyńska Dni Seweryna Pieniężnego na Warmii i Mazurach.

To będą długie obchody, bo potrwają aż do 27 lutego, a w programie wystawy, sympozja, koncerty, spotkania autorskie – wylicza pomysłodawca i koordynator Dni Seweryna Pieniężnego ks. Ireneusz Bruski z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich:

Dni Seweryna Pieniężnego to także święto Dziennikarzy Warmii i Mazur, najbliższe dni będą okazją do spotkań i rozmów z dziennikarzami publikującymi obecnie. Jednak kilkudniowe obchody to również, a może przede wszystkim okazja do tego, abyśmy mogli przypomnieć sobie  sylwetkę i dorobek dziennikarza, redaktora, wydawcy „Gazety Olsztyńskiej”, który urodził się 25 lutego 1890 roku, a zmarł 24 lutego 1940 roku.

Szczegóły tegorocznych obchodów znajdą Państwo na stronie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zima zła

Wesoła, rozśpiewana wizyta - tak można podsumować dzisiejsze odwiedziny dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Olsztynie. Zwycięzcy jednej z trzech głównych nagród najpierw nagrali w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV