Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Wystawa prezentująca losy kresowiaków trafiła do Olsztynka

Na wystawie można oglądać m.in. archiwalne zdjęcia

Polacy z Kresów Wschodnich na Warmii i Mazurach – to tytuł nowej wystawy przygotowanej przez Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku.

Wystawę można było oglądać ostatnio w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, jednak jak zaznacza Ewa Wrochna, dyrektorka olsztyneckiego skansenu – warto nadać ekspozycji nowe życie.

Jak zaznacza Ewa Wrochna:

Tę wystawę zwiedzałam wielokrotnie, już po pierwszym jej obejrzeniu rozpoczęłam starania, by ekspozycja trafiła do Olsztynka. Najważniejszymi obiektami, które można obejrzeć na wystawie są osobiste pamiątki, fotografie, dokumenty urzędowe, czy listy osób przesiedlonych z terenów obecnej Litwy, Ukrainy i Białorusi

Wystawa otwarta zostanie dziś o 17.00 w Salonie Wystawowym przy ulicy ul. Zamkowej w Olsztynku, będzie dostępna dla zwiedzających do końca lipca. Wystawa jest realizowana z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko ‚ Mazurskiego. (wolsz/bsc)

W Olsztynku można oglądać wystawę pt. Polacy z Kresów Wschodnich na Warmii i Mazurach

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, skansen, wystawa
Olsztyneckie mury obronne

Olsztynek, to miasteczko o ponad 650-letniej historii. Miasto zostało założone na obszarze 4,6 ha. Obszar ten w czasach średniowiecznych został otoczony kamiennym murem z kilkunastoma basztami....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV