Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystawa honorowej obywatelki Olsztyna do obejrzenia w starostwie powiatowym

Wystawa prac Eugenii Dudzik Fot. Fb Powiat Olsztyński

Obrazy olejne oraz oprawione kolaże roślinne nieżyjącej artystki Eugenii Dudzik prezentowane są od dziś w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. To inicjatywa Olsztyńskiego Telefonu Zaufania, którego wieloletnią wolontariuszką była pani Eugenia.

Wystawę, którą tworzą rodzinne zbiory, przygotowała wnuczka, Urszula Dudzik, która jest prezeską Związku Plastyków Warmii i Mazur. Na ekspozycji pokazywane są miedzy innymi dwie ostatnie prace wykonane przez artystkę.

Jej prace zdobywały nagrody na konkursach, więc była zauważana, bo prezentowała coś nowego. W Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie była prezesem, prowadziła warsztaty z malowania suchymi kwiatami

– wyjaśniała Urszula Dudzik.

00:00 / 00:00

Zmarła przed trzema laty Eugenia Dudzik była współzałożycielką Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie, przez 11 lat sprawowała tam funkcję prezesa. Działała aktywnie w Klubie Plastyka Amatora „Sąsiedzi”. W 2005 r. otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Olsztyna. Zakończenie wystawy odbędzie się 24 listopada.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w malarstwo, wystawa, starostwo powiatowe, obrazy, Eugenia Dudzik
„Pełen nostalgii” – trwa wystawa malarstwa w muzeum w Węgorzewie

W Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie można oglądać wystawę malarstwa Stanisława Kusia zatytułowaną"Pełen nostalgii". - Jest to wystawa twórczości osoby, która kiedyś tworzyła na Warmii i...

Zamknij
RadioOlsztynTV