Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystawa fotograficzna „Oddycham” w Starym Ratuszu

fot. Przemysław Getka

„Oddycham” – tak zatytułowana jest wystawa członkiń Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej. Artystki w olsztyńskiej galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej prezentują fotografie.

– W pracach artystki wyrażają swój stosunek do lockdownu spowodowanego pandemią – powiedziała nam Kamila Wiśniewska-Hałka.

W momencie, gdy rozpoczęła się pandemia, powstał pomysł, aby zrobić wystawę. Wiąże się ściśle z obostrzeniami, ograniczeniem wolności i naszych możliwości na wielu polach działalności. Również z tym, że dostrzegłyśmy nadzieję, że rzeczywistość wróci do normalności.

Na wystawie swoje fotograficzne dokonania prezentuje dziewięć artystek związanych z Fotoklubem RP. Zdjęcia wystawione w Starym Ratuszu są wykonane w różnej konwencji, jest wśród nich też fotografia zrobiona starą, szlachetną techniką ambrotypii.

Wystawa jest dostępna do 17 marca, później będzie pokazywana w innych galeriach w Polsce.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, wystawa, Stary Ratusz
„Drugie ciało” – nowa wystawa w Biurze Wystaw Artystycznych

"Drugie ciało" to tytuł nowej wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych. Jej autorką jest Dominika Kowynia - profesor katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka zajmuje się malarstwem przedstawiającym....

Zamknij
RadioOlsztynTV