Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wysoki stan wód w regionie. IMGW wydało ostrzeżenie

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. PSP w Braniewie

Na Warmii i Mazurach wieje silny wiatr. W porywach może osiągać prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

Wciąż obowiązuje stan alarmowy na rzece Guber w Prosnej niedaleko Sępopola. Poziom wody jest przekroczony o 2 centymetry. Stany ostrzegawcze są w Jezioraku w Iławie, w Drwęcy niedaleko Lubawy i w rzece Ełk w Ełku. Z kolei stany wysokie utrzymują się w rzece Pasłęce i w jeziorze Druzno koło Elbląga, a także na rzekach Węgorapa i Gołdapa we wschodniej części regionu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla powiatu elbląskiego oraz części powiatu braniewskiego. Spływają wody opadowe do rzek uchodzących do Zalewu Wiślanego. Synoptycy IMGW przewidują dalsze wzrosty poziomów wody z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Rosnący trend zaobserwowano na rzece Wąska. W Pasłęku poziom wody wynosi 523 centymetry. Do przekroczenia stanu ostrzegawczego brakuje niecałego metra. Coraz więcej wody jest także w rzece Bauda. W miejscowości Nowe Sadłuki jej poziom osiągnął prawie 260 centymetrów i dalej rośnie. W tym przypadku do przekroczenia stanu ostrzegawczego brakuje pół metra. Podobnie wygląda sytuacja na rzece Pasłęce.

Wydane ostrzeżenie obowiązywać będzie do niedzielnego południa.

Autor: J. Sulecki / W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

Więcej w stan wód, ostrzeżenie, stan wody
Rośnie poziom wody w powiatach elbląskim i braniewskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla zachodniej części naszego województwa. Biuro prognoz hydrologicznych wydało ostrzeżenie drugiego stopnia w rejonie rzeki Bauda....

Zamknij
RadioOlsztynTV