DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro

Wysoka porażka koszykarek KKS-u Olsztyn

Koszykarki pierwszoligowego KKS-u Olsztyn niezbyt udanie zakończyły rok. Podopieczne Tomasza Sztąberskiego przegrały wysoko w Pruszkowie z MKS-em 49:83.

Koszykarki KKS-u jechały bardzo zdeterminowane na mecz z MKS-em Pruszków. Chciały się zrewanżować za porażkę u siebie, a do tego, niesione falą ostatnich znakomitych wyników, liczyły na sprawienie niespodzianki. Rzeczywistość zweryfikowała jednak to bardzo brutalnie.

Już w pierwszej kwarcie MKS prowadził 18:10. W drugiej dołożył 14 punktów więcej i w zasadzie było już po meczu. W trzeciej kwarcie padł remis, ale co z tego, skoro MKS w czwartej kwarcie zwyciężył 23:11, a w całym meczu 83:49. Widać było różnicę klas, a w zespole gospodarzy brylowały Anna Kuncewicz, Oliwia Szumełda-Krzycka czy Marzena Marciniak i Pola Dmochewicz.

W olsztyńskiej drużynie, jak zwykle na wysokim poziomie, zagrały Ksenia Woźniak i Joanna Markiewicz, które w sumie zdobyły 30 oczek.

KKS kończy ten rok na bardzo wysokim, piątym miejscu, a w przyszłym roku może powalczyć o coś więcej.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

Przeczytaj poprzedni wpis:
Olecko może wrócić na kolejową mapę Polski

Władze Olecka chcą, by trasa linii kolejowej Rail Baltica biegła przez miasto. Pierwotnie jedna z koncepcji zakładała przebieg przez Olecko, ale ostatecznie nie wzięto jej pod...