DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Pewna wygrana koszykarek KKS-u z akademiczkami z Gdańska

To było bardzo udane zakończenie 2022 roku w rozgrywkach I ligi w wykonaniu koszykarek KKS-u Agapit Olsztyn. Olsztynianki pokonały w hali w Jezioranach AZS Uniwersytet Gdański 96:72.

Udało się też przełamać po dwóch bardzo wysokich porażkach z MPKK Sokołów Podlaski na wyjeździe oraz u siebie z GTK Gdynia – cieszy się szkoleniowiec KKS-u – Tomasz Sztąberski.

Było kilka powodów, dlaczego te mecze były przegrane, ale nie wracajmy do złych wspomnień. Cieszmy się, że zakończenie roku było bardzo udane, aczkolwiek sam wynik nie wskazuje na taką przewagę z naszej strony, bo praktycznie cały mecz był bardzo wyrównany. Zaskoczyły dziewczyny w czwartej kwarcie i jeszcze raz pokazały, że dobra koszykówka to jest 1-2 minuty dobrej gry.

00:00 / 00:00

Liderką zespołu gości była Karina Szczurewska, która 12 lat temu, pod panieńskim nazwiskiem – Różyńska, była współautorką awansu KKS-u Olsztyn na zaplecze ekstraklasy koszykarek.

Starałam się dwoić, troić, żeby zespołowi pomóc. Jednak to było za mało, ale faktycznie wracam sentymentalnie. Cieszę się, bo widzę, że Olsztyn dalej się rozwija.

KKS Agapit Olsztyn zakończy 2022 rok w pierwszej „piątce” tabeli I ligi koszykarek.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: Ł.Sadlak

Więcej w koszykówka, Tomasz Sztąberski, KKS Olsztyn
Bolesna porażka KKS-u. „Mamy swoje problemy kadrowe”

Kolejną bolesną porażkę zanotowały koszykarki KKS-u Agapit Olsztyn w rozgrywkach 1. ligi. Olsztynianki tydzień temu uległy na wyjeździe 59:107 zespołowi z Sokołowa Podlaskiego, a dziś w...