Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wysłużony autobus stanął przed szpitalem MSWiA. Pełni rolę poczekalni

Wysłużony autobus stanął przed szpitalem MSWiA. Fot. UM Olsztyn

Nowe przeznaczenie zyskał jeden z wysłużonych, miejskich autobusów. Pojazd stanął przed Szpitalem MSWiA i będzie służyć jako tymczasowa poczekalnia.

– Odpowiadając na prośbę dyrekcji placówki o pomoc przy rozładowaniu tłoku na izbie przyjęć, na szpitalnym parkingu stanął autobus miejski – informuje prezydent Piotr Grzymowicz.

Jego żywot komunikacyjny dobiegł już końca, ale właśnie dostał nowe życie i mam nadzieję, że w dobie koronawirusa będzie dobrze służył pacjentom.

Wysłużony autobus to 12-metrowy Man wyprodukowany w 2001 roku. Z powodu swojego wieku został wycofany z eksploatacji, jednak cały czas jest sprawny i ma ważne badania techniczne. Zwykłą praktyką w przypadku takich pojazdów jest ich sprzedaż przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

To kolejne działanie samorządu, którego celem jest wsparcie służb będących najbardziej narażonymi na kontakt z koronawirusem. Wśród tych najważniejszych działań było nieodpłatne udostępnienie medykom obiektu dawnego hotelu Relaks. Dzięki temu minimalizują potencjalne przeniesienia wirusa z miejsca pracy do domu. Do miasta dotarła też pomoc humanitarna z partnerskiego, chińskiego Weifang. Ponad 11 tys. sztuk środków ochrony – maseczek i kombinezonów – trafiło do służb.

Źródło: UM Olsztyn
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, autobus, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna
Cztery osoby trafiły do szpitala po tym, jak na trasie Działdowo – Lidzbark doszło do wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia opla z mercedesem na trasie Działdowo - Lidzbark. Cztery osoby, w tym dwie małoletnie, trafiły do szpitala na obserwację. Według wstępnych ustaleń,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV