Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyremontują drogę prowadzącą do promu do Mikołajek

Prom przez Bełdany, fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

W Wejsunach w gminie Ruciane Nida remontowana jest droga prowadząca do jedynego promu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. To odcinek liczący niemal 6 kilometrów.

Cała trasa ma kilkanaście kilometrów. – Obecnie przebudowywany jest prawie 6-kilometrowy odcinek, a remont ma szansę zakończyć się szybciej niż planowano, bo już do końca tego roku – powiedział Radiu Olsztyn pochodzący z Pisza poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Małecki.

Droga prowadzi przez malownicze, mazurskie tereny do jeziora Bełdany, gdzie jest prom. Zachęcam mieszkańców regionu, zwłaszcza powiatu piskiego, aby korzystali z promu do Mikołajek, bo mało osób o tym wie. Remontowany odcinek drogi to prawie 6 km. Remont jest planowany na 2 lata, ale już najprawdopodobniej już do końca roku zostanie on zakończony.

00:00 / 00:00

Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych wyniosło prawie 14 milionów złotych, a wkład własny starostwa – 735 tys. zł plus koszty wykupu ziemi. Remontowana droga biegnie przez malownicze tereny do jeziora Bełdany. Stamtąd promem można się dostać do Mikołajek.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mazury, droga, remont, jezioro bełdany
Otwarto nowe molo nad jeziorem Ukiel w Olsztynie

W Olsztynie zakończyła się warta około 3 milionów 760 tysięcy złotych budowa nowego pomostu na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Wkrótce będą mogli z niego korzystać mieszkańcy...

Zamknij
RadioOlsztynTV