Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Siedem osób rannych na „7”

wypadek polskiegobusa, fot. M. Świniarski

7 osób trafiło do szpitali po wypadku na krajowej 7 w Napierkach niedaleko Nidzicy.

W wyniku zderzenia rejsowego autokaru jadącego z Gdańska do Warszawy rannych jest 7 osób, które trafiły do szpitali w Działdowie i Mławie. Autobusem podróżowały 34 osoby, w tym kierowca i pilot, samochodem 2 osoby. Większość doznała ogólnych obrażeń. Jedna z kobiet będzie miała amputowane nogi.

Do szpitala z urazami nóg trafiło także małżeństwo jadące autobusem. Kierowca autokaru doznał urazu nogi. Trzeba go było uwolnić ze zgniecionej kabiny. Kierowca został przetransportowany helikopterem do szpitala. Tam też zostanie zbadana jego krew na zawartość alkoholu.

Mówi nadkomisarz Krzysztof Kunicki – z-ca komendanta powiatowego policji w Nidzicy:

00:00 / 00:00

Z relacji świadków wynika, że do zderzenia doszło podczas wyprzedzania przez autobus osobowej Mazdy, która skręcała na parking. Autobus uderzył w mazdę, której kierowca skręcał w lewo. Następnie autobus uderzył w drzewo i wpadł do rowu po lewej stronie drogi. Kierowca mazdy był trzeźwy.

Mówi kierowca mazdy:

00:00 / 00:00

Kierowcy i pasażerce z samochodu nic poważnego się nie stało. Mniej szczęścia mieli pasażerowie autobusu, który wpadł do rowu i wbił się w drzewo. 25 podróżnych, którzy wyszli z wypadku cało są w szoku:

00:00 / 00:00

Podstawiono już autobus zastępczy dla pozostałych pasażerów. W miejscu wypadku, czyli na 221 kilometrze krajowej 7 ruch już odbywa się normalnie. (os/kgrab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Slider, bus
Powtórna próba bicia rekordu

Na Jezioraku w Iławie trwa powtórna próba ustanowienia rekordu Guinnessa w jednodniowym przebiegu łodzi z napędem słonecznym. Wczoraj ze względu na kapryśną pogodę nie udało się...

Zamknij
RadioOlsztynTV