Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudzili ponad 80 tys. zł. Fałszywi policjanci zatrzymani

Fot. fotolia

Policjanci z Braniewa zlikwidowali grupę oszustów działających metodą na „policjanta”. Pokrzywdzonymi byli seniorzy, a sprawcami przestępcy podający się za policjantów.

Przekonując, że jedynym sposobem na ochronę oszczędności jest przekazanie ich rzekomemu „funkcjonariuszowi”, odebrali seniorom łącznie ponad 80 tys. zł. Oszuści wyjechali z Braniewa, a za nimi policjanci.

Na terenie dwóch województw pomorskiego i lubuskiego zatrzymano cztery osoby w wieku od 19 do 21 lat, zabezpieczono również kilkanaście tysięcy złotych – mówi komisarz Jolanta Sorkowicz z policji w Braniewie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego kryminalni ustalili, że 27 grudnia minionego roku braniewskich seniorów oszukał 19-letni zatrzymany. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz funkcjonariuszy i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Kolejny z zatrzymanych, 20-latek, został przekazany policjantom z Bydgoszczy, z uwagi na fakt, iż ofiarą jego oszustw byli seniorzy z tamtego rejonu.

00:00 / 00:00

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszuści, grupa przestępcza
ZUS przestrzega przed atakami oszustów. Na czym polega spoofing?

Jedną z nowych metod na oszustwo jest podszywanie się pod konsultantów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - informuje ubezpieczyciel. Spoofing telefoniczny to nic innego jak coraz popularniejsze oszustwo...

Zamknij
RadioOlsztynTV