Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudzały pieniądze „na wnuczkę”

Przed olsztyńskim sądem staną dwie kobiety oskarżone o udział w grupie przestępczej, która wyłudzała pieniądze od starszych osób metodą na wnuczkę czy córkę.

Kobiety oszukały co najmniej 5 osób z różnych miast Polski, od których wyłudziły ponad 88 tysięcy złotych. Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała akt oskarżenia w tej sprawie do sądu w Olsztynie, bo tu doszło do jednego z przestępstw. Kobiety działały też w Łodzi, Gdańsku i Łomży.

Według prokuratury Anica G. i Aleksis Ł. działały w gangu, który w całej Polsce wyłudzał od starszych osób pieniądze. Oszustki podawały się za bliskich krewnych. Dzwoniły – głównie do starszych kobiet – prosząc o pilną pożyczkę na rozmaite cele. Po pieniądze zgłaszały się rzekome znajome członków rodziny, które miały pośredniczyć w ich przekazaniu. I taką rolę – w ocenie prokuratury – pełniły dwie oskarżone kobiety.

Zostały zatrzymane w styczniu ubiegłego roku w Łodzi, po tym jak odebrały od starszej kobiety ponad 15 tysięcy zł i 750 dolarów. W trakcie śledztwa okazało się, że podejrzane mają na koncie jeszcze cztery inne tego typu przestępstwa na terenie Łomży, Gdańska i Olsztyna, do których dochodziło od czerwca 2011 r. Wyłudziły w sumie ponad 88 tys. zł.

Obu kobietom grozi kara do 12 lat więzienia. Obie uczyniły sobie z procederu stałe źródło dochodu. Wprowadzaniem w błąd poszczególnych osób zajmowali się członkowie gangu przebywający za granicą. Do pokrzywdzonych najczęściej telefonowano z terenu Niemiec lub Francji. Łódzka prokuratura okręgowa nadal prowadzi śledztwo dotyczące działalności tej zorganizowanej grupy przestępczej. Podejrzanymi w tej sprawie są dwie kolejne kobiety, który wyłudziły lub próbowały wyłudzić od starszych osób ponad 300 tys. zł. Wkrótce do sądu ma trafić akt oskarżenia przeciwko Ramonie P.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, wnuczek, wyłudzenie
Były burmistrz stanie przed sądem

Przewodniczący rady powiatu piskiego został oskarżony o poświadczenie nieprawdy, wyłudzenie i przekroczenie uprawnień. Jeśli Andrzej K. zostanie skazany, będzie musiał zrezygnować z pełnionej funkcji. Chodzi o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV