Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudzali kredyty

Fot. KWP w Olsztynie

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Elbląga zakończyli aktem oskarżenia sprawę, nad którą pracowali od kilku miesięcy.

Głównym podejrzanym jest 33-letni mieszkaniec Braniewa, który wyłudził kredyty w różnych placówkach bankowych na kwotę ponad 224 tysięcy złotych. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

33-letni Paweł S. prowadził firmę zajmującą się sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego. We wrześniu 2013 roku wpadł na pomysł, aby wyłudzić kredyt w jednym z banków. Policjanci ustalili, że kolejne pożyczki stały się z czasem jego źródłem dochodu.

Paweł S. nie jest jedynym podejrzanym w tej sprawie. Śledczy przedstawili zarzuty jeszcze trzynastu osobom, tzw. słupom. Byli to ludzie w wieku od 21 do 50 lat, którym podejrzany wystawiał fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i na tej podstawie nakłaniał do wzięcia kredytów.

Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli samochód należący do Pawła S., o wartości 45 tysięcy złotych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozory policyjne. Wszyscy odpowiedzą za wyłudzenia. Grozi im kara do 8 lat więzienia. Dodatkowo Paweł S. odpowie także za fałszerstwo dokumentów.

(gol/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, kredyt
Rozliczono unijne środki na lata 2007-13

Na Warmii i Mazurach rozliczono już prawie 98 procent unijnych pieniędzy przyznanych regionowi na lata 2007-13. Realizowanych jest jeszcze kilkanaście projektów. Województwo dostało w sumie 4,5...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV