Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wylicytowała audycję, by pomóc w odbudowie spalonej Kuźni. Ty też możesz dołożyć swoją cegiełkę

Weronika Sujka, Maciek Świniarski, Iza Malewska. Fot. Przemysław Getka

Udowodniliśmy nieraz, że gdy jest potrzeba pomocy, nie pozostajemy obojętni. Tak było i w tym przypadku.

Kiedy pojawiła się grupa z licytacjami charytatywnymi na rzecz odbudowy Kuźni Społecznej, wystawiliśmy na aukcję możliwość współprowadzenia audycji Bliższe spotkania. Najwyższą kwotę zaoferowała Weronika Sujka. Dziś można posłuchać jej w trio z Izabelą Malewską i Maciejem Świniarskim.

Kuźnia Społeczna Banku Żywności powstała w pokoszarowym budynku. Miała być miejscem rozwoju przedsiębiorczości, działań społecznych, ekologicznych, aktywizacji zawodowej i wsparcia organizacji pozarządowych z całego województwa. Została otwarta 21 września.

Po niecałym miesiącu, 17 października wybuchł pożar, w którym spłonęła znaczna część pomieszczeń w budynku Banku Żywności, w tym Kuźnia Społeczna. Straty oszacowano wstępnie na 5 milionów złotych. Dzień później powstała grupa z licytacjami charytatywnymi na rzecz odbudowy i uprzątnięcia Kuźni Społecznej. Obecnie liczy ponad 2300 osób. Do tej pory udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych.

Posłuchaj audycji Bliższe spotkania.

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bank Żywności, Kuźnia Społeczna
Nieszczęśliwy wypadek, czy celowe działanie? Śledztwo pomoże ustalić przyczyny pożaru w budynku olsztyńskiego Banku Żywności

Czy pożar, do którego doszło w budynku Banku Żywności w Olsztynie to nieszczęśliwy wypadek, czy umyślne działanie? Wszczęte przez policję czynności wyjaśniające prowadzone są na podstawie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV