Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyjątkowy jubileusz państwa Kucewiczowów. „To już 50 lat, dzieci duże, a my ciągle młodzi”

Fot. D. Grzymska

Są ze sobą ponad pół wieku, dziś zostali uroczyście wyróżnieni. Małżonkowie Krystyna i Witold Kucewiczowie odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Statystyki pokazują, że małżeństw z takim stażem, za 5 lat, może być niewiele. Powodem jest wzrastająca liczba rozwodów. Małżonkowie Krystyna i Witold Kucewiczowie zdradzają receptę na długie życie we dwoje. Zdaniem pani Krystyny potrzebne są: trochę cierpliwości, trochę milczenia, szacunek i wybaczanie. Pan Witold dodaje, że kłótnie się zdarzają ale ważne, by lubić się nawzajem.

To już 50 lat, dzieci duże, a my ciągle młodzi. Trochę cierpliwości i trochę milczenia potrzeba (…) Zawsze muszą być sprzeczki, ale bardzo lubimy się nawzajem.

Wicewojewoda warmińsko-mazurski Aleksander Socha nie wyklucza, że takie uroczystości w urzędzie wojewódzkim mogą stać się tradycją.

00:00 / 00:00

W regionie warmińsko-mazurskim spada liczba zawieranych małżeństw. W poprzednim roku zawarto 4 tysiące 800 związków małżeńskich – to o 25 procent mniej niż w 2019, a w porównaniu z rokiem 2008 – aż o 52 procent mniej.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w medal, kwiaty, jubileusz, małżeństwo
Jubileusz muzeum wybitnego kompozytora

Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie obchodzi jubileusz 60-lecia. Jest to muzeum stojące w miejscu dawnego domu rodzinnego wybitnego kompozytora i działające w ramach barczewskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV