Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wygrywają indeksy na uczelnie i wycieczki do Ziemi Świętej. Laureaci regionalnego konkursu Wiedzy Biblijnej zmierzą się w wielkim finale

Fot. K. Grabowska

Karolina Sienkiewicz z XII LO w Olsztynie, Maria Majewska z olsztyńskiego II LO oraz Wiktor Szukis z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kętrzynie zwycięzcami diecezjalnego etapu konkursu Wiedzy Biblijnej na Warmii.

Wcześniej obył się etap szkolny. W kraju wzięło w nim udział 30 tysięcy uczniów. Do dzisiejszych zmagań dostało się 100 osób z całej archidiecezji warmińskiej. Laureaci etapu diecezjalnego będą reprezentować Warmię i Mazury w czerwcu podczas finału, który odbędzie się w Niepokalanowie. Jak podkreślają uczestnicy zmagań tu wcale nie chodziło o nagrody.

Wygrana jednak zawsze cieszy. W tym roku trzy pierwsze miejsca to m.in wycieczka do Ziemi Świętej, pielgrzymka śladami św. Pawła po Grecji, a także wyjazd do Rzymu lub Wilna. Można też wygrać indeks na renomowaną uczelnię wyższą m.in na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie czy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Konkurs organizowany jest od 23 lat, a Radio Olsztyn sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Fot. pixabay

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, konkurs, szkoły, wiedza, Biblia, finał, diecezja
W 43 % szkół ponadgimnazjalnych na Warmii i Mazurach odbyły się klasyfikacje maturzystów. Co z resztą placówek?

W 43 % szkół ponadgimnazjalnych na Warmii i Mazurach odbyły się już rady klasyfikacyjne maturzystów. Na czwartek i piątek zaplanowane są rady w kolejnych szkołach –...

Zamknij
RadioOlsztynTV