„Wygrana ze Stalą smakuje podwójnie”. Dlaczego? Stal – Stomil 1:3

Radość w szatni piłkarzy Stomilu. Fot.: Piotr Skiba

Po ośmiu meczach bez wyjazdowego zwycięstwa, piłkarze I-ligowego Stomilu Olsztyn wreszcie zainkasowali komplet punktów. Biało – niebiescy pokonali w Mielcu miejscową Stal 3:1.

Zaczęło się od straconej bramki w 14 minucie, kiedy do siatki trafił Dejan Dermanović. Wyrównał 13 minut później Grzegorz Lech, na 2:1 – samobójczym trafieniem podwyższył Rafał Grodzicki tuż przed przerwą, a gospodarzy dobił w ostatniej minucie Dani Rami­rez. Grzegorz Lech przyznał, że zwycięstwo ma wyjątkowy smak. Dlaczego? Chodzi o wcześniejszy mecz obu drużyn, rozegrany po tym, jak Andrzej Biedrzycki miał zawał serca, a potem – zmarł w szpitalu.