Wygrali mecz, ale przegrali złoty set. Indykpol AZS 6. na koniec sezonu

Fot: indykpolazs.pl

Indykpol AZS Olsztyn 6. drużyną PlusLigi. Akademicy wygrali w Rzeszowie z tamtejszą z Asseco Resovią 3:1, ale ulegli gospodarzom w złotym secie.

Olsztynianie byli w trudnej sytuacji. Przegrywali rywalizację 0:1 (w pierwszym meczu w Iławie górą była Resovia – 3:1) i grali na wyjeździe. Ponadto ewentualne zwycięstwo nie wystarczyło – konieczna byłaby wygrana w dodatkowej partii.

W pierwszym secie Indykpol AZS Olsztyn wygrał 25:23, w drugim 25:22, trzeci przegrał 19:25, w czwartym zwyciężył 25:19. Tym samym wyrównał stan rywalizacji. Jednak w złotym secie Asseco Resovia Rzeszów wygrała 15:10 i ostatecznie to ona zajęła 5. miejsce na koniec sezonu.

Mecz i sezon podsumował kapitan Indykpolu Robbert Andringa.

Był to dla nas bardzo dobry sezon. Jesteśmy w gronie sześciu najlepszych zespołów i z tego bardzo się cieszę. Możemy być trochę smutni, ponieważ byliśmy blisko awansu do półfinału oraz zajęcia piątego miejsca. Mimo wszystko, możemy być z siebie dumni.

00:00 / 00:00

Autor: K. Ośko / P. Świniarski

Więcej w siatkówka, PlusLiga
Ostatni mecz Indykpolu AZS-u Olsztyn. Które miejsce zajmą akademicy w tym sezonie?

Już dziś dowiemy się, które miejsce w obecnym sezonie PlusLigi zajmie Indykpol AZS Olsztyn. O 17.30 siatkarze olsztyńskiego AZS-u rozpoczną ostatni akord sezonu - rewanżowe spotkanie...