Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urodzinowy Tydzień z Kulturą Radia Olsztyn

„Tu mówi Olsztyn” – to pierwsze słowa, które usłyszeli w 1952 roku słuchacze ekspozytury Polskiego Radia w Olsztynie. Wtedy rozpoczęła się historia naszej regionalnej rozgłośni. Znamy się więc ze słyszenia już od 70 lat!

Z okazji naszego wyjątkowego jubileuszu mamy dla Was, naszych wiernych słuchaczy, konkursy, dzięki którym nie tylko się usłyszymy, ale i spotkamy, aby wspólnie świętować nasze 70. URODZINY.

Gdzie spotykamy się tym razem?

Nasz Urodzinowy Tydzień z Kulturą zainaugurowaliśmy 19 września projekcją filmu „Orlęta. Grodno ‘39” w olsztyńskim kinie „Helios”. Następnego dnia zaprosiliśmy najmłodszych wraz z opiekunami do Olsztyńskiego Teatru Lalek na spektakl „Fru – Fru” – opowieść w metaforyczny sposób opisującą dorastanie dziecka.

To jednak nie koniec kulturalnych atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy. 21 września byliśmy z naszymi słuchaczami w Teatrze im. S. Jaracza na spektaklu „Lekarz na telefon” – jednoosobowej farsie autorstwa Borbali Szabó. Mamy też coś dla miłośników muzyki. 22 września w murach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zabrzmi muzyka klasyczna w wykonaniu zespołu „Tre Voci”. Widowisko z udziałem trzech tenorów uświetni również Galę Jubileuszową zaplanowaną na 23 września.

Bilety na wszystkie wydarzenia Urodzinowego Tygodnia z Kulturą można było zdobyć w konkursach antenowych i facebookowych Radia Olsztyn.

 

Partnerami Urodzinowego Tygodnia z Kulturą są Totalizator Sportowy – właściciel marki Lotto, Auto Idea Olsztyn oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Więcej w urodziny, Tydzień z kulturą Radia Olsztyn
Olsztyn szykuje urodziny Kopernika. Takich atrakcji jeszcze nie było

Muzeum Warmii i Mazur stworzy grę komputerową z udziałem Mikołaja Kopernika, a olsztyńskie obserwatorium astronomiczne interaktywną "doświadczalnię Kopernika". Oba projekty powstają przy wsparciu unijnych pieniędzy. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV