Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wydział Sztuki UWM ma swoją galerię

W zrewitalizowanej niedawno kortowskiej Starej Kotłowni otwarto Centrum Ekspozycyjnego Wydziału Sztuki UWM.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: prorektor ds. nauki Jerzy Jaroszewski, kanclerz Aleksander Socha i dziekan Wydziału Sztuki Benedykt Błoński.

Przecięcie wstęgi poprzedził koncert zespołu wokalnego ProForma. Na inaugurację ośrodka swoje prace zaprezentowali wykładowcy Wydziału Sztuki UWM: Anna Drońska (obrazy) i Violetta Kulikowska-Parkasiewicz (rysunki). Wystawa nosi tytuł „Nienazwane”.

Anna Drońska. Fot. Łukasz Węglewski

Anna Drońska – urodzona w 1972 roku w Olsztynie. Mieszka i pracuje w Radostach pod Barczewem. Ukończyła studia na Wydziale Kształcenia Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie – dyplom pod kierunkiem prof. Stanisława Trzeszczkowskiego w 1999 roku. Doktorat na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi w 2006 roku.

Zajmuje się tkaniną eksperymentalną, swoje kompozycje wykonuje używając jako materiału wikliny, drutu, płyt metalowych. Od 2006 roku pracuje w Katedrze Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Autorka kilku wystaw indywidualnych, uczestniczy w pokazach zbiorowych. Laureatka wyróżnienia na V Olsztyńskim Biennale Plastyki „O Medal Prezydenta”, 2007 roku i Grand Prix w ,,VI Olsztyńskim Biennale Sztuki”, 2011 roku. Prace w kolekcjach muzealnych i prywatnych, m.in. w kolekcji Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Olsztynie.

Violetta Kulikowska-Parkasiewicz. Fot. Łukasz Węglewski

Violetta Kulikowska-Parkasiewicz – urodzona w 1970 roku w Świdwinie (zachodniopomorskie). Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom w 1995 r. w zakresie grafiki warsztatowej. Zajmuje się rysunkiem, instalacją. Adiunkt w Zakładzie Projektowania Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie. Autorka wystaw indywidualnych, uczestniczy w pokazach zbiorowych.

Laureatka nagród i wyróżnień: Wyróżnienie na Wystawie malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby (Gdańsk 2002); Grand Prix na III Olsztyńskim Biennale Plastyki (Olsztyn 2003); III Nagroda na II Międzynarodowym Konkursie Rysunku (Wrocław 2003);  III Nagroda na VI Triennale Rysunku Współczesnego (Lubaczów 2007).

Za zestaw prac „Nadzieja I, II, III” artystka otrzymała Grand Prix na III Biennale Plastyki Olsztyńskiej w 2003 roku. (łw)

Wystawa „Nienazwane”. Fot. Łukasz Węglewski

Wystawa „Nienazwane”. Fot. Łukasz Węglewski

Koncert zespołu wokalnego ProForma. Fot. Łukasz Węglewski

Wystawa „Nienazwane”. Fot. Łukasz Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w malarstwo, Slider, wystawa, wernisaż, Violetta Kulikowska-Parkasiewicz, Anna Drońska
Pani Janina Majewska z Olsztyna skończyła 100 lat!

Urodziła się przed pierwszą wojną światową w Kielcach. Do stolicy Warmii i Mazur przyjechała w 1945 roku. Ma dwoje dzieci i jednego wnuka. Jubilatkę, w dniu...

Zamknij
RadioOlsztynTV