Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wydział Prawa UWM zyskał pełne prawa akademickie

Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Prawa i Administracji UWM, zdjęcie z fb wydziału

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk prawnych. Oznacza to, że wydział zyskał pełne prawa akademickie.

Prawdopodobnie jesteśmy jedynym Wydziałem Prawa i Administracji, który tak szybko uzyskał pełne uprawnienia. To zasługa m.in. naszych pracowników, którzy mają bardzo duży dorobek naukowy, wiele publikują i organizują liczne konferencje naukowe. Na pozytywną opinię wpłynęła również dobra współpraca i wymiana międzynarodowa – podkreśla profesor Stanisław Pikulski, dziekan Wydziału Prawa i Administracji.

Dzięki uprawnieniom wydział będzie mógł m.in. występować o nadanie doktoratu honoris causa. Zwiększy się również punktacja wydziału oraz dotacja budżetowa.

Według profesora Pikulskiego, obecnie na wydziale jest około 100 doktorów, których trzeba habilitować.

Wydział Prawa i Administracji UWM powstał formalnie 1 września 2001 roku. Kształci w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na kierunkach: administracja, prawo, a od 2010 roku dodatkowo na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

(Karp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prawo, UWM
Olsztyn: spotkanie partnerów konsorcjum badawczego

Tylko wspólną pracą możemy osiągnąć sukces - podkreślają członkowie Konsorcjum Centrum Badań Środowiska i Innowacyjnych Technologii Żywności dla Jakości Życia. Konsorcjum, którego wiodącym partnerem jest Uniwersytet...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV