Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wydalony kleryk zgłosił molestowanie

Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu

Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie wszczęła postępowanie w sprawie ewentualnego molestowania seksualnego byłego studenta Seminarium Duchownego w Elblągu.

Jak potwierdził Radiu Olsztyn Prokurator Rejonowy Tomasz Trzeciak, zawiadomienie zostało przyjęte i to są wszystkie informacje, których może udzielić na tym etapie prac. Do zdarzenia miało dojść 3 lata temu poza murami uczelni. Wyższe Seminarium Duchowne wydało w tej sprawie oświadczenie.

 

O wszczęciu sprawy dowiedzieliśmy się z mediów – wyjaśnia rzecznik kurii ksiądz Wojciech Skibicki:

00:00 / 00:00

 

Rzecznik kurii dodaje także, że w listopadzie 2013 roku student zagrożony wydaleniem z powodu łamania regulaminu, przedstawił władzom uczelni zarzut przeciw koledze o czyn karalny, do którego miało dojść rok wcześniej. Po zbadaniu sprawy oskarżenie okazało się bezpodstawne – czytamy w oświadczeniu. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zapewnia, że władzom uczelni zależy na wyjaśnieniu sprawy.

(stan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w molestowanie
Miał molestować dziewczynki

Na wokandę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Elblągu wróci sprawa 16-latka, który dwa lata temu miał molestować dziewczynki na jednym z osiedli. Wyrok, który zapadł w...

Zamknij
RadioOlsztynTV