Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyciek gazu na stacji paliw w Braniewie. Konieczna była ewakuacja pracowników i klientów

Najwięcej zastrzeżeń do jakości paliwa kontrolerzy mieli na stacjach Warmii i Mazur

Na stacji paliw Orlen przy ul. Elbląskiej w Braniewie doszło do wycieku gazu.

Na miejscu byli policjanci i strażacy, którzy apelowali do mieszkańców i przyjezdnych, aby nie zbliżali się do stacji paliw, gdzie doszło do awarii. Z pobliskiego marketu trzeba było ewakuować pracowników i klientów. – W akcji uczestniczyły także zastępy wojskowej straży pożarnej – informuje młodszy brygadier Ireneusz Ścibiorek z Powiatowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Podjęliśmy decyzję, aby gaz ulotnił się w sposób kontrolowany do atmosfery. Musieliśmy wstrzymać ruch na drodze wojewódzkiej, pomogli nam w tym braniewscy policjanci

-dodał młodszy brygadier Ireneusz Ścibiorek.

Strażacy rozstawili kurtyny wodne, żeby ograniczyć wyciek na pobliskie budynki. Potem musieli sprawdzić studzienki kanalizacyjne, bo propan-butan jest cięższy od powietrza i mógł zalegać w zagłębieniach.

Po kilku godzinach stacja paliw wznowiła pracę. Na miejscu pracowały grupy serwisowe, które wymieniły uszkodzone zawory gazu.

Przyczyna wycieku nie jest jeszcze ustalona ale możliwe, że zbiornik został przeładowany przez załogę. W takich sytuacjach zaczyna działać zawór bezpieczeństwa i nadmiar gazu wycieka.

00:00 / 00:00

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gaz, awaria, wyciek, stacja paliw, cpn
Uderzenie pioruna uszkodziło stację uzdatniania wody. „Z kranu leci woda brudna jak szambo”

W Dobrym Mieście z kranów w wielu rejonach miasta leci brudna woda - poinformował Radio Olsztyn jeden ze słuchaczy. Na osiedlu Górnym od 7.30 cały czas...

Zamknij
RadioOlsztynTV