Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory w Olsztynku 2022

Fot. Przemek Getka

24 lipca odbędą się przedterminowe wybory burmistrza Olsztynka. Burmistrz Mirosław Stegienko zmarł w trakcie trwania kadencji.

Wybory odbędą się się w godzinach 7 – 21.  W zależności od tego, jakie będą wyniki pierwszej tury, po dwóch tygodniach może odbyć się druga tura. Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyska powyżej 50 procent ważnie oddanych głosów, to po dwóch tygodniach dwóch kandydatów z najwyższymi wynikami spotka się na dogrywce. Wówczas ten kandydat, który uzyska większość głosów zostanie burmistrzem. W Olsztynku jest 18 stałych obwodów głosowania.

Burmistrz Mirosław Stegienko zmarł na początku maja w wieku 68 lat. Stegienko urodził się w 1954 r. w Łodzi. Był inżynierem rolnictwa. W latach 2002-2010 oraz ponownie od 2018 roku był burmistrzem Olsztynka. Był też radnym powiatu olsztyńskiego oraz dyrektorem powiatowej służby drogowej.

Informacje dla komitetów wyborczych ws. nieodpłatnych audycji wyborczych na antenie Radia Olsztyn S.A.

Do 4 lipca 2022 r. pełnomocnicy komitetów wyborczych mogą w Radiu Olsztyn składać wnioski o przydział nieodpłatnego czasu antenowego na emisję audycji wyborczych w przedterminowych wyborach burmistrza Olsztynka w województwie warmińsko-mazurskim.

Wniosek powinien zawierać:
– nazwę komitetu wyborczego uprawnionego do rozpowszechniania audycji wyborczych ;
– imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, e-mail i telefon pełnomocnika.

Złożenie wniosku jest koniecznym warunkiem przyznania bezpłatnego czasu na antenie Radia Olsztyn w blokach audycji wyborczych, których emisja rozpocznie się 11 lipca 2022 roku i potrwa do 22 lipca 2022 roku włącznie.

Zgodnie z Rozporządzeniem KRRiT z dnia 14 października 2014 (Dziennik Ustaw RP z dnia 17 października 2014 poz. 1416) nie wymagane są kopie protokołów rejestracji kandydatów. Wzór wniosku o przydział nieodpłatnego czasu antenowego zamieszczamy poniżej:

Wnioski przyjmowane są w godz. w siedzibie Radia Olsztyn przy ul. Radiowej 24 w Olsztynie do 3 lipca 2022 roku:

  • w dni robocze, w godz. 8:00-15:30 w sekretariacie rozgłośni;
  • w niedzielę 3 lipca 2022r , w godz. 8:00 – 18:00 w recepcji rozgłośni;
  • skan wniosku o przydział czasu antenowego przy pomocy poczty elektronicznej pod adres: mkoter@radioolsztyn.pl .

Wnioski dostarczone za pośrednictwem poczty muszą dotrzeć do Radia Olsztyn do dnia 4 lipca 2022 roku.

Spotkanie informacyjne komitetów wyborczych, które zgłosiły wnioski o przyznanie bezpłatnego czasu antenowego w blokach audycji wyborczych oraz losowanie kolejności emisji bezpłatnych audycji wyborczych odbędzie się 6 lipca 2022 r. (środa) o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Radia Olsztyn przy ul. Radiowej 24 w Olsztynie.

Audycje wyborcze rozpowszechniane będą codziennie od 11 do 22 lipca 2022 roku w specjalnych blokach audycji wyborczych.

Redaktorem odpowiedzialnym w zakresie nieodpłatnych emisji audycji wyborczych w Radiu Olsztyn S.A. jest Marek Koter tel. 606 – 741 – 626, e-mail mkoter@radioolsztyn.pl .

Wniosek do pobrania >>> POBIERZ.

Zasady i tabela emisji bezpłatnych audycji wyborczych   >>> POBIERZ.

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Cudzoziemiec zmuszał małoletnią do czynności seksualnych. Sąd zdecydował o karze dla sprawcy

3 lata więzienia oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonej oraz kontaktu z nią przez 10 lat - taki wyrok olsztyńskiego Sądu Okręgowego usłyszał obywatel Bangladeszu - Iqbal...

Zamknij
RadioOlsztynTV