Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyborcza lista PO bez Lidii Staroń?

Jacek Protas ma otwierać listę PO w okręgu elbląskim. Fot. Łukasz Węglewski

Wiceminister finansów Janusz Cichoń w okręgu olsztyńskim i wicemarszałek województwa Jacek Protas w elbląskim mają być jedynkami Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Tak zdecydował zarząd regionu partii.

Jak mówi szef PO na Warmii i Mazurach – Jacek Protas – na listach znalazła się większość obecnych parlamentarzystów partii, jak Elżbieta Gellert, Piotr Cieśliński, Miron Sycz, Beata Bublewicz, Andrzej Orzechowski, Paweł Papke, Anna Wasilewska, Jarosław Słoma, Jolanta Piotrowska i Piotr Cieśliński. Jutro listy z nazwiskami mają zostać przedstawione do akceptacji radzie regionalnej.

00:00 / 00:00

Na listach nie ma natomiast posłanki Lidii Staroń, która nie otrzymała rekomendacji dla swojej kandydatury ze strony powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

00:00 / 00:00

Na listach PO może zabraknąć posłanki Lidii Staroń. Fot. K. Kaszubski

Decyzję PO Lidia Staroń traktuje jako karę za swoją dotychczasową działalność.

00:00 / 00:00

Jutro propozycje mają zostać przedstawione do akceptacji radzie regionalnej. O tym, czy czy Lidia Staroń pojawi się na listach PO, zdecyduje ostatecznie na początku sierpnia Rada Krajowa partii.

Zarząd regionu PO ustalił także kandydatów do Senatu. Mają to być prof. Ryszard Górecki, Marek Konopka, Stanisław Gorczyca oraz Jerzy Wcisła.

(imal/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wybory, PO, Jacek Protas, Platforma Obywatelska, listy
Jerzy Szmit i Andrzej Adamczyk: nie tworzymy alternatywy ważności inwestycji

Gośćmi Porannych pytań Radia Olsztyn są posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Jerzy Szmit i Andrzej Adamczyk. Chciałem Państwu pogratulować dobrego, dużego projektu, jakim jest obwodnica Olsztyna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV