Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybitni polscy sportowcy zachęcają dzieci do aktywności fizycznej. „Chcemy zaszczepić ducha rywalizacji”

– Chcemy zaszczepić w dzieciach ducha sportowej rywalizacji – przekonują wybitni polscy lekkoatleci, którzy odwiedzili uczniów z Dobrego Miasta. Jutro odwiedzą dzieci z Działdowa.

To projekt Hooop Spoort pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – mówił jeden z koordynatorów były lekkoatleta Sebastian Chmara.

Pokazanie sukcesów, pokazanie szczęścia, radości, czasami łez przemawia do dzieci. Każde dziecko po obejrzeniu takiego materiału chce być sportowcem, chce spróbować. W tej akcji łączymy to, czyli jest element edukacyjny. Pokazujemy też, że lekkoatletyka jest sportem prostym, sportem pierwszego wyboru. Przecież każdy biega skacze, rzuca od najmłodszych lat.

00:00 / 00:00

W szkole podstawowej nr 3 w Dobrym Mieście ponad 150 uczniów ćwiczyło po okiem m.in. Sebastiana Chmary i Marka Plawgi. Lekkoatleci przybliżali samą ideę sportowej rywalizacji, także podczas igrzysk. Zapalono nawet olimpijski znicz.

Ćwiczenia obserwowała Katarzyna Piasecka

00:00 / 00:00

Marek Plawgo wspominał, że jego przygoda ze sportem zaczęła się od podobnego spotkania.

Sportowcy, którzy przyjeżdżają z sukcesami i o tych sukcesach opowiadają, powoduje, że to wszystko w tych dzieciach zostaje. Sam dokładnie w ten sam sposób rozpoczynałem swoją karierę, kiedy do mojej szkoły przejechała świętej pamięci Agata Kaczmarek, rekordzistka Polski w skoku w dal. Ty było ponad 30 lat temu, a ja dokładnie pamiętam co robiłem na tych zajęciach.

00:00 / 00:00

Jak wynika ze statystyk, w trakcie pandemii aktywność fizyczna dzieci spadła o niemal 30 procent. Spędziły też o połowę więcej czasu przez ekranem komputera. W czwartek (14 października) sportowcy spotkają się z dziećmi w Działdowie.

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, młodzież, zdrowie, Dobre Miasto, Działdowo, video, lekkaatletyka, Marek Plawgo
Zarejestruj się i zostań bliźniakiem genetycznym. Dziś obchodzimy Dzień Dawcy Szpiku

Dziś (13 października) obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku. W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. Na świecie - co 27 sekund....

Zamknij
RadioOlsztynTV