Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybierasz się na Mundial? Sprawdź, co Cię czeka na przejściu granicznym


Kibice udający się na mecze Mistrzostw Świata w Rosji powinni nie tylko szybciej stawić się na przejściu granicznym, ale mieć ze sobą FAN-ID. Co to takiego?

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej apeluje do kibiców wyjeżdżających do Rosji na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej o odpowiednio wcześniejsze stawianie się do odprawy na drogowych przejściach granicznych. Odprawa podróżnych będzie odbywała się na wszystkich pasach odpraw. W dni meczowe, podczas wzmożonego ruchu, kibice jadący do Rosji będą odprawiani również na pasach wjazdowych do Polski (odwrócona odprawa).

Na stronie internetowej www.granica.gov.pl podróżni mogą sprawdzić za pomocą podglądu kamer, jak wygląda natężenie ruchu na drogach dojazdowych oraz przejściach granicznych.

Zgodnie z procedurami określonymi przez stronę rosyjską, kibic jadący na mecz do Rosji musi posiadać ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica. Podróżni posiadający paszport i FAN-ID   mogą od 4 czerwca do 15 lipca wjechać do Rosji bez wiz, natomiast do 25 lipca powinni opuścić terytorium FR.

Piłkarski turniej rozpocznie się na terenie Federacji Rosyjskiej 14 czerwca i potrwa do 15 lipca br. W Kaliningradzie zostaną rozegrane następujące mecze:

•    16 czerwca: Chorwacja – Nigeria
•    22 czerwca: Serbia – Szwajcaria
•    25 czerwca: Hiszpania – Maroko
•    28 czerwca: Anglia – Belgia

Więcej informacji na temat warunków wjazdu, pobytu i wyjazdu z terytorium Federacji Rosyjskiej, znajdziecie Państwo na stronach internetowych: www.poland.mid.ru oraz www.fan-id.ru.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Obwód Kaliningradzki, mundial, Rosja, Bezledy, przejście graniczne
Elbląg będzie miał swoją strefę kibica podczas piłkarskich Mistrzostw Świata

Elblążanie będą mogli wspólnie oglądać mecze rozgrywane w Rosji i to nie tylko te z udziałem reprezentacji Polski. Mundialowa Strefa Kibica w Elblągu będzie czynna przez cały...

Zamknij
RadioOlsztynTV