Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg będzie miał swoją strefę kibica podczas piłkarskich Mistrzostw Świata

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Pixabay.com

Elblążanie będą mogli wspólnie oglądać mecze rozgrywane w Rosji i to nie tylko te z udziałem reprezentacji Polski. Mundialowa Strefa Kibica w Elblągu będzie czynna przez cały czas trwania piłkarskich Mistrzostw Świata.

Kosztować ma 120 tysięcy złotych. Organizują ją Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Departament Kultury Urzędu Miasta przy pomocy ochotników z Miejskiego Centrum Wolontariatu.

Strefa kibica mieścić się będzie w hali Lodowiska Helena. – To świetnie i bezpieczne miejsce, które uniezależnia nas od pogody – uważa Andrzej Bugajny, dyrektor elbląskiego MOSIR-u. Hala jest klimatyzowana, co jest atutem przy czerwcowych i lipcowych upałach.

W strefie oprócz piłki nożnej będą też inne rozrywki – koncerty i specjalne zabawy dla dzieci. Jest już gotowy program imprez, a wszystko zacznie się 14 czerwca.

Dodajmy, że przez cały czas trwania Mistrzostw Świata w elbląskiej strefie kibica będą także rozgrywane różne mistrzostwa, np w cymbergaja i podobne podwórkowe gry.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Mistrzostwa Świata
Faworyt nie zawiódł. Wojewódzki Puchar Polski jedzie do Morąga

Piłkarze trzecioligowego Kaczkana Huragana Morąg zdobyli Wojewódzki Puchar Polski w finałowym meczu rozgrywanym w Białej Piskiej. Podopieczni trenera Czesława Żukowskiego pokonali 3:1, występujący w tej samej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV