Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wszyscy wierni zwolnieni z obowiązku uczestniczenia we mszy w niedzielę i święta

Parafia Miłosierdzia Bożego w Olsztynie – wydzielone dla wiernych miejsce podczas Mszy świętej (1 maja 2020 r.). Fot. Łukasz Węglewski

W „czerwonej strefie”, wszyscy wierni są zwolnieni z obowiązku uczestniczenia we mszy w niedzielę i święta. Dyspensy udzielił metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński.

– To oznacza, że nieobecność w niedzielnej mszy czy w święta nakazane, nie jest grzechem – wyjaśnił ksiądz dr Marcin Sawicki rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej.

00:00 / 00:00

Przypomniał, że zgodnie z zasadami obowiązującymi w całym kraju, w „strefie czerwonej” w kościołach i kaplicach może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych – oprócz księży i innych osób sprawujących nabożeństwo.

Wszyscy wierni powinni mieć maseczki bądź przyłbice zakrywające nos i usta. Natomiast wskazane jest, by księżą mieli maseczki podczas udzielania komunii.

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Msza święta, dyspensa
Dyspensa dla wiernych w czerwonej strefie. Arcybiskup Górzyński przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas nabożeństw

Wszyscy wierni, którzy przebywają w tak zwanej "czerwonej strefie" są zwolnieni z obowiązku uczestniczenia we mszy w niedzielę i święta. Dyspensy udzielił metropolita warmiński arcybiskup Józef...

Zamknij
RadioOlsztynTV