Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Wspólne patrole żandarmerii i policji. Żołnierze pojawią się m.in. na ulicach Elbląga

Żandarmeria wspomoże policję w patrolach

Od środy zgodnie z rozporządzeniem premiera, Żandarmeria Wojskowa będzie wspierać w działaniach antycovidowych policję. Służba otrzymuje uprawnienia do kontrolowania nie tylko żołnierzy, ale też cywilów.

To znaczy, że żandarmi będą mogli zwracać uwagę osobom, które nie noszą maseczek i nie utrzymują dystansu społecznego czy w inny sposób łamią restrykcje sanitarne. Niewiele to zmienia w realizacji naszych zadań, bo to pandemia zmobilizowała nas do efektywnej współpracy z policją. Już od marca działamy ramię w ramię – wyjaśnia starszy chorąży sztabowy Lidia Osik, rzecznik komendanta oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

Oprócz tego żandarmi będą wykonywać te same zadania co dotąd czyli kontrolować żołnierzy na kwarantannie nałożonej przez wojskowe instytucje sanitarne. Takich sprawdzeń jest nawet kilkaset dziennie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Dodajmy, stacjonujący w Elblągu Odział obejmuje zasięgiem teren od Słupska po Ełk. Ma pod pod sobą dwa wydziały i pięć placówek na terenie dwóch województw.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja, żandarm
Jest sprzęt i środki ochrony, ale szpital wciąż czeka na wzmocnienie kadry. Sytuacja epidemiczna w Elblągu

Coraz więcej chorych na COVID-19 jest leczonych w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Jest ich teraz 58, w tym 9 osób na intensywnej terapii pod respiratorami. Są...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV