Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wspólne kolędowanie sposobem na podtrzymanie rodzinnych więzi

Fot. A. Podbielska

Wspólne śpiewanie jako sposób na budowanie więzi rodzinnych. Trwa nabór do trzeciej edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Rodzinna Pocztówka Muzyczna.

Idea zrodziła się w pandemii, kiedy obowiązywało ograniczenie kontaktów z innymi. Stąd pomysł, by w domowym zaciszu nagrywać muzyczne występy, które będzie można oglądać przez internet.

Jolanta Maciejewska dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Klebarku Wielkim, które jest współorganizatorem zabawy podkreśla, że podstawowym warunkiem udziału w festiwalu jest wielopokoleniowość. To – jak mówi – w dzisiejszym świecie, kiedy nie mamy dla siebie czasu, bardzo ważne. Pandemia minęła, ale cały czas widać brak relacji i ich budowania, każdy inaczej funkcjonuje, ma inne zainteresowania. Wspólnym mianownikiem mają być więc święta – tradycje i rodzina.

00:00 / 00:00

W festiwalu może wziąć udział każda rodzina. Nie chodzi o zdolności muzyczne, a bardziej o pokazanie, jak w fajny sposób można wspólnie spędzić czas i dobrze się przy tym bawi.

00:00 / 00:00

Rodziny, które wezmą udział w festiwalu, zaprezentują się podczas koncertu finałowego w Sanktuarium Krzyża Świętego w Klebarku Wielkim. Będzie to na przełomie stycznia i lutego.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Klebark Wielki, śpiew, festiwal, kolędy, pastorałki
Muzyczne życzenia od Radia Olsztyn. Usłyszmy się w święta

Przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy Was, drodzy Słuchacze, do radiowych pastorałek. W tym roku jest inaczej. Przygotowaliśmy Wam nie jedno, ale kilka świątecznych nagrań w naszym wykonaniu!...

Zamknij
RadioOlsztynTV