Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wrzesień to czas intensywnej pracy na działce i w ogrodzie

Fot. Przemysław Getka

Jesienne porządki w ogrodzie to zadanie stojące przed każdym właścicielem ogrodu czy działki. Trzeba nie tylko uporządkować teren, ale i zadbać o ochronę roślin.

Należy także usunąć opadłe, suche liście, przyciąć gałęzie drzew i podlać obficie lubiące wilgoć rośliny. Jesienią trawę kosimy rzadziej i wyżej niż w poprzednich miesiącach. Ostatnie koszenie powinniśmy wykonać na przełomie października i listopada. Warto przeprowadzić także aerację trawnika. – Wrzesień to czas który równocześnie cieszy i smuci działkowców – zauważył instruktor ds. ogrodnictwa w Polskim Związku Działkowców w Olsztynie Piotr Chmielewski.

Czas od października do połowy listopada to najlepszy czas na sadzenie drzew i krzewów z gołym korzeniem. Oczywiście dotyczy to gatunków o dobrej mrozoodporności. Z sadzeniem tych wrażliwych lepiej poczekać do późnej wiosny.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: I. Malewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w działka, ogród
Bliższe Spotkania – 12.09.2023

Porządki na działkach oraz skargi na przewlekłość postępowania były tematami Bliższych Spotkań Radia Olsztyn. Gospodarzami audycji byli Izabela Malewska i Maciej Świniarski. Po gorącym i suchym...

Zamknij
RadioOlsztynTV