Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wraca sprawa instruktora, który postrzelił kursantów w WSPol w Szczytnie. Sąd ogłosił wyrok

WSPol w Szczytnie, fot. wspol.edu.pl

Sąd Rejonowy w Szczytnie umorzył warunkowo postępowanie karne wobec Macieja W., funkcjonariusza policji oskarżonego o nieumyślne postrzelenie podczas zajęć dwojga słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

20 maja 2019 r. na strzelnicy WSPol Maciej W., jako instruktor szkolenia prowadził zajęcia z funkcjonariuszami kursu podstawowego. Według ustaleń prokuratora oskarżony wbrew przepisom używał podczas zajęć naładowanej broni palnej i ostrej amunicji.

Oddał też strzał w kierunku dziewiętnastoosobowej grupy uczestników zajęć, raniąc poważnie dwoje z nich – kobietę w biodro, a mężczyznę w brzuch. W ocenie prokuratora Maciej W. nieumyślnie naraził jedną z kursantek na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Instruktor przyznał się do winy. Obrońca Macieja W. wniósł o warunkowe umorzenie postępowania na rok – informuje rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Sąd zwrócił także uwagę, że oskarżony nie był wcześniej karany. Ponadto, 17 pokrzywdzonych uczestników zajęć strzeleckich cofnęło wniosek o ściganie oskarżonego. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, WSPol, postrzelenie, kurs, instruktor
Ciąg dalszy sprawy zabójstwa w Mrągowie. Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko policjantce

Do Sądu Rejonowego w Piszu wpłynął akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszce Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Prokuratura zarzuca jej m.in. poświadczenie nieprawdy w dokumentach w...

Zamknij
RadioOlsztynTV