Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciąg dalszy sprawy zabójstwa w Mrągowie. Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko policjantce

Sąd Rejonowy w Piszu

Do Sądu Rejonowego w Piszu wpłynął akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszce Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Prokuratura zarzuca jej m.in. poświadczenie nieprawdy w dokumentach w sprawie nękania, później zabójstwa mieszkanki Mrągowa. Ciało 50-letniej Barbary R. znaleziono 13 września 2018 roku w jednym z mieszkań na Osiedlu Mazurskim w Mrągowie. Na ciele stwierdzono rany postrzałowe klatki piersiowej. Zabezpieczono szereg śladów kryminalistycznych.

W gronie podejrzanych wymieniano przede wszystkim byłego partnera kobiety. Kobieta niedługo przed śmiercią rozstała się z mężczyzną. Prawdopodobną przyczyną rozstania miała być chorobliwa zazdrość.

W sierpniu dwukrotnie zgłaszała policji, że jest przez byłego konkubenta prześladowana. Jak mówi rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, prokuratura zarzuciła policjantce zaniedbania w tej sprawie.

Funkcjonariuszka mrągowskiej policji miała wpisać, że postępowanie w sprawie nękania zamordowanej kobiety został o wszczęte 11 września, a w rzeczywistości zrobiła to po zabójstwie.

Zdaniem prokuratora, stanowi to czyn mniejszej wagi i sąd w Piszu wyznaczył na 11 lutego posiedzenie w sprawie możliwości warunkowego umorzenia postępowania.

Przypomnijmy, że w styczniu przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył też proces oskarżonego m.in. o zabójstwo i stalking Cezarego F. Do tej pory odbyły się trzy rozprawy. Termin kolejnej został wyznaczony na początek marca.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, policja, zabójstwo, akt oskarżenia, Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Podawał się za pracownika banku i polecił zainstalować specjalną aplikację. 28-latka oszukana metodą „na bankiera”

Młoda mieszkanka Pisza została oszukana metodą "na bankiera". Jak informuje nadkomisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji, do 28-latki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Chciał...

Zamknij
RadioOlsztynTV