Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wprew przepisom trwa remont Zespołu Szkół

Remont Zespołu Szkół w Dywitach. Fot. A. Skrago

Czy do remontowanej szkoły mogą chodzić uczniowie? Taka sytuacja jest w zespole szkół w Dywitach, gdzie wakacyjny remont nie zakończył się przed pierwszym dzwonkiem.

Trwają tam jeszcze remont dachu i prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Wójt gminy tłumaczy, że miejsca, w których trwa remont są zabezpieczone, a wprowadzenie dzieci do szkoły odbyło się po uzgodnieniu ze służbami sanitarnymi.

Dziś do szkoły w Dywitach zostali wysłani inspektorzy sanepidu i kuratorium oświaty, którzy zdecydują, czy nauka w takich warunkach jest możliwa.

Termomodernizacja i remont szkoły w Dywitach kosztowały prawie dwa miliony złotych. W porównaniu, Olsztyn na remonty wszystkich swoich szkół ma wydać w tym roku milion 600 tysięcy złotych. Z informacji, które dotarły do kuratorium oświaty wynika, że szkoła w Dywitach jest jedyną placówką z regionu, która nie wyrobiła się z remontem do końca wakacji. (Skra/as)

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago:

00:00 / 00:00

Remont Zespołu Szkół w Dywitach. Fot. A. Skrago

Remont Zespołu Szkół w Dywitach. Fot. A. Skrago

Remont Zespołu Szkół w Dywitach. Fot. A. Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Dywity
Samorządy dofinasowują zakup podręczników

Już teraz rodzice uczniów bartoszyckich szkół mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach rządowego programu "Wyprawka szkolna". Wnioski w Bartoszycach można składać do 5...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV