Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wóz strażacki z konkursu MSWiA trafi do gminy Stawiguda

Fot. MSWiA / Twitter

Gmina Stawiguda dostała promesę na zakup nowoczesnego wozu bojowego dla jednostki straży pożarnej. To efekt zwycięstwa w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W czerwcu szef resortu Mariusz Kamiński zapowiedział, że 16 gmin liczących do 20 tysięcy mieszkańców, z najwyższą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich, otrzyma dofinansowanie na zakup wozu strażackiego. Dziś przekazał promesy.

Minister podkreślił, że w tym roku do ochotniczych straży pożarnych trafi rekordowa liczba wozów bojowych. Będzie to ok. 600 nowoczesnych wozów, które zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców. Poinformował też, że odbędzie się druga runda akcji „Bitwa o Wozy” – przed II turą wyborów prezydenckich. Tym razem szansę na wygraną będzie miało 49 gmin do 20 tysięcy mieszkańców. Po jednej z każdego z 49 byłych województw. Pod uwagę nie będą brane gminy, które wygrały po I turze.

Frekwencja w gminie Stawiguda wynosiła 72%.

 

Autor: P. Świniarski / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, MSWiA, gmina Stawiguda
Niezasłanianie ust i nosa w sklepach czy autobusach to już plaga. Policja przypomina: niestosowanie się do zaleceń grozi grzywną

Coraz więcej osób lekceważy nakaz zasłaniania ust i nosa w sklepach i w środkach transportu publicznego. Policjanci, którzy zauważą taką osobę podczas rutynowego patrolu czy interwencji...

Zamknij
RadioOlsztynTV