Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

WORD świeci pustkami

Sala egzaminów z teorii w WORD. fot. Dorota Grzymska

Na Warmii i Mazurach zmniejszyła się liczba kandydatów na kierowców, zamykają się także szkoły jazdy. Taka tendencja utrzymuje się w całej Polsce.

Powodem tego są m.in. zmieniające się przepisy i podniesienie opłat. Z kolei zapowiedź wprowadzenia w styczniu 2013 roku nowych zasad zdawania egzaminu na prawo jazdy spowodowała oblężenie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Teraz placówki świecą pustkami.

Jak mówi Józef Sieta, kierownik działu organizacji egzaminów i egzaminatorów w olsztyńskim WORD-zie, na egzamin przychodzą tylko 18-latkowie.

00:00 / 00:00

Fot. Łukasz Węglewski

Brak chętnych na posiadanie prawa jazdy i konkurencja na rynku spowodowały zamykanie się szkół jazdy. Tak jest np. w Olsztynie, co potwierdza Patryk Purlikowski z Urzędu Miasta. Przed 2013 rokiem było zarejestrowanych 55 ośrodków szkolenia kierowców, teraz zostało 37.

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach przed 2013 rokiem było około 360 szkół jazdy, teraz jest ich niespełna 300.

Sprawą zainteresowała się Dorota Grzymska – posłuchaj

(dgrzym/as/łw)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WORD, prawko, egzamin
Gimnazjalistom bliżej do nauk humanistycznych

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała wyniki egzaminu gimnazjalnego. Na Warmii i Mazurach zdawało go w kwietniu ponad 14 tysięcy uczniów, którzy lepiej napisali część humanistyczną...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV