Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Wojna w Ukrainie nie zagrozi dużym inwestycjom infrastrukturalnym. „Pieniędzy musi starczyć”

– Mimo wojny, pieniędzy na realizacje dużych inwestycji infrastrukturalnych wystarczy – powiedział we wtorek wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała.

Marcin Horała był pytany w radiowej Jedynce, czy w związku z wojną w Ukrainie, zwiększeniem wydatków na obronność i wzrostem cen m.in. materiałów i robót budowlanych wystarczy środków na realizację dużych inwestycji infrastrukturalnych. Pełnomocnik rządu ds. CPK odpowiedział, że „pieniędzy musi starczyć”. Polska gospodarka jest w zaskakująco dobrej kondycji jak na tę sytuację – podkreślił.

Wskazał, że wzrost cen po stronie wykonawców budowlanych jest widoczny, ale – jak ocenił – jest to raczej zjawisko chwilowe.

Gdyby ten trend miał się utrzymać przez dwa-trzy lata, wtedy zamiast 10 dużych publicznych inwestycji może się okazać, że zrealizujemy ich osiem

– zaznaczył.

Według Horały wzrost cen usług jest zjawiskiem chwilowym, bo nikt nie spodziewa się, że ta wojna będzie trwać trzy lata.

Teraz obserwujemy szok, z czasem wróci to do równowagi, niemniej warto się zastanowić, czy nie podejmować działania zaradcze, jak inwestowanie w długofalowe kompetencje polskiego rynku wykonawczego

– wskazał.

Wskazał, że w dużych państwowych grupach kapitałowych powinny pojawić się firmy wykonawcze, które mogłyby przystępować do przetargów i proponować sensowne ceny, żeby studzić nastroje wykonawców.

Źródło: PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, inwestycje, infrastruktura, Marcin Horała
Duże zainteresowanie dodatkiem osłonowym. Wkrótce ruszą wypłaty

Ponad siedem tysięcy elblążan złożyło w urzędzie miejskim wnioski o wypłatę dodatków osłonowych, które są wsparciem dla mniej zamożnych rodzin i rekompensują wzrost kosztów ogrzewania. -...

Zamknij
RadioOlsztynTV