Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewódzki konserwator zabytków nagrodzony przez międzynarodowe stowarzyszenie miast

fot. Sawomir Ostrowski

fot. Sławomir Ostrowski

Warmińsko-Mazurski Konserwator Zabytków Dariusz Barton i kierownik elbląskiej delegatury urzędu Sławomir Mioduszewski zostali nagrodzeni przez Stowarzyszenie Polskie Miasta Cittaslow za wsparcie programu rewitalizacji miast w regionie, zrealizowanego w ostatnich latach z unijnego programu.

Jak podkreśla Dariusz Barton – to ważne wyróżnienie i docenienie pracy całego urzędu konserwatorskiego: nagród było tylko pięć, dwie dostaliśmy my.

Czujemy się zaszczyceni, bo częściej jesteśmy krytykowani niż chwaleni. To, co zrobiliśmy widać w Lubawie, Braniewie czy Lidzbarku, bo te miasteczka się zmieniają, także dzięki nam.

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach zostało zrealizowanych ponad 90 wniosków na kwotę 200 mln złotych. Dzięki rewitalizacji w miasteczkach Cittaslow zmodernizowane zostały rynki, parki, a stare budynki otrzymały nowe życie.

W ogólnopolskiej sieci jest 36 samorządów, aż 27 z nich to miejscowości na Warmii i Mazurach.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, Cittaslow
Biblioteka w Pasłęku wśród laureatów Europejskich Dni Dziedzictwa

Biblioteka Publiczna w Pasłęku została wyróżniona za organizację wydarzeń w dwóch ostatnich edycjach Europejskich Dni Dziedzictwa. Imprezy odbyły się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”. Doceniono pomysły na...

Zamknij
RadioOlsztynTV