Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa zyskał nową siedzibę

Fot. J. Sulecki

Bezpieczeństwo żywności, zdrowa produkcja i ochrona roślin – to zadania Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. W Braniewie otwarte zostały dwie placówki tej instytucji.

W placówkach przy ulicy Królewieckiej pracować będzie sześciu inspektorów, których zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa między innymi transportowanej żywności – podkreśla warmińsko-mazurski wojewódzki inspektor Bartłomiej Wasilewski.

00:00 / 00:00

Zdaniem wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego istnienie placówek w Braniewie jest konieczne ze względu na aktualną sytuację polityczną poza granicami kraju.

00:00 / 00:00

Zdaniem głównego inspektora Andrzeja Chodkowskiego – ta instytucja odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa, szczególnie w kontekście wojny w Ukrainie.

00:00 / 00:00

Poseł Leonard Krasulski dodaje, że tego typu placówki są niezbędne, szczególnie w naszym województwie.

00:00 / 00:00

W województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje piętnaście oddziałów terenowych inspektoratu ochrony roślin i nasiennictwa oraz trzy oddziały graniczne – w Bezledach, Elblągu i na przejściu kolejowym w Braniewie.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Olsztynie powstanie Konsulat Honorowy Republiki Litewskiej

Do połowy lutego w Olsztynie ma powstać Konsulat Honorowy Republiki Litewskiej. Podczas roboczego spotkania w Ambasadzie Republiki Litewskiej w Warszawie, z rąk Ambasadora Eduardasa Borisovasa, nowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV