Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda zawiesił wydarzenia artystyczne i rozrywkowe w województwie

fot. Przemysław Getka

Wojewoda Artur Chojecki wydał dziś zarządzenie zawieszające wydarzenia artystyczne i rozrywkowe w województwie. Zwrócił się również z apelem do samorządów.

Polecenie wojewody związane jest z dzisiejszą decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na jego podstawie wojewoda zdecydował o zawieszeniu organizacji wydarzeń m.in. w teatrach, kinach czy galeriach sztuki. W przesłanym dziś komunikacie czytamy:

Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2:

1. zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki;

2. polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków.

Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie.

Czytaj również:

Rząd zdecydował o odwołaniu imprez masowych. „Działanie takie daje szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania koronowirusa”

Rząd postanowił zamknąć wyższe uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki! Nie będą też działać teatry, kina i muzea

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Artur Chojecki, koncerty, pilne, zarządzenie
Rząd postanowił zamknąć wyższe uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki! Nie będą też działać teatry, kina i muzea

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd zdecydował o zamknięciu na 2 tygodnie wszystkich placówek oświatowych. Decyzja zapadała na spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Premier Mateusz...

Zamknij
RadioOlsztynTV