Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda rozpoczął swoją kampanię wyborczą

Oddany ludziom, skuteczny w działaniu – z takim hasłem idzie do wyborów parlamentarnych Marian Podziewski. Wojewoda warmińsko-mazurski startuje do Sejmu z drugiego miejsca listy PSL w okręgu olsztyńskim.

Oddany ludziom, skuteczny w działaniu – z takim hasłem odzie do wyborów parlamentarnych Marian Podziewski. Fot. M. Lewiński

Swój program i wizję pracy w parlamencie zaprezentował na konferencji prasowej. Marian Podziewski mówił między innymi o rozszerzeniu inicjatywy 50+ dla osób, które po pięćdziesiątym roku życia utraciły pracę. Chodzi o to, żeby pomóc im w przekwalifikowaniu się tak, żeby móc znaleźć zatrudnienie w innej branży.

00:00 / 00:00

Wojewoda Marian Podziewski zaprezentował swój program wyborczy i wizję pracy w parlamencie. Fot. M. Lewiński

– Jesteśmy w trakcie krótkiej i trudnej kampanii – podsumował Marian Podziewski.

00:00 / 00:00

Wojewoda Marian Podziewski zaprezentował swój program wyborczy i wizję pracy w parlamencie. Fot. M. Lewiński

Na swojej stronie internetowej Marian Podziewski pisze, że głównym filarem jego programu ma być „skuteczne i przyjazne państwo”. Zdaniem kandydata PSL „należy zwiększyć rolę obywateli, a zwłaszcza przedsiębiorców w tworzeniu prawa sprzyjającego powstawaniu nowych miejsc pracy i rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego”.

Wojewoda Marian Podziewski. Fot. archiwum

Marian Podziewski w 1979 został kierownikiem zakładu w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gołdapi. Od 1986 kierował Rejonowym Ośrodkiem Działania w Komitecie Wojewódzkim Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego w Suwałkach. Członkiem ZSL był do rozwiązania partii w 1990, następnie przystąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 1998-2007 pełnił funkcję wiceburmistrza gminy Gołdap. Od 29 listopada 2007 roku pełni funkcję wojewody warmińsko-mazurskiego.

To czwarte wybory do Sejmu, w których startuje Marian Podziewski. Z list PSL bezskutecznie kandydował w 2005, 2007 i 2011 roku.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, wybory, Marian Podziewski
Służby mundurowe będą pikietować Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Ponad 1000 przedstawicieli służb mundurowych z Warmii i Mazur ma dziś pikietować Urząd Wojewódzki w Olsztynie. Policjanci, strażacy, strażnicy graniczni, celnicy i pracownicy cywilni chcą spotkać...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV