Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda przeznaczył dodatkowe środki na funkcjonowanie ratownictwa wodnego

MOPR w akcji

Wojewoda warmińsko-mazurski zwiększył o 400 tysięcy złotych kwotę dofinansowania działalności organizacji zajmujących się ratownictwem wodnym w regionie.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek poinformował, że dodatkowe 400 tysięcy to środki z rezerwy wojewody, a po tej decyzji łączna pula przeznaczona w tym roku dla organizacji dbających o bezpieczeństwo na obszarach wodnych w regionie wzrosła do 1 mln 250 tysięcy złotych.

Zdaniem rzecznika, decyzja wojewody o zwiększeniu dofinansowania nastąpiła niezależnie od sytuacji Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku, które niedawno ogłosiło zbiórkę pieniędzy z powodu trudnej sytuacji finansowej.

MOPR otrzymuje na swoją działalność dotacje od wojewody i marszałka województwa. Zawiera też umowy ze sponsorami. Zarabia, zabezpieczając regaty czy inne imprezy komercyjne na wodzie, a także pobierając opłaty za tak zwane akcje techniczne. Jednak z powodu pandemii nie było komercyjnych imprez na wodzie, które w poprzednich latach pozwalały im dorobić do budżetu.

Dlatego przedstawiciele giżyckiego MOPR zorganizowali zbiórkę. Jak zapowiedzieli, pozyskane w ten sposób pieniądze zamierzają przeznaczyć na utrzymanie gotowości ratowników i sprzętu, czyli dbanie o bezpieczeństwo żeglarzy i turystów na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Autor: W. Chromy za PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MOPR Gizycko, ratownictwo wodne
Pływające platformy znikają z Wielkich Jezior Mazurskich. Sprawą zajmie się Ministerstwo Sportu

Z mazurskich jezior znikają pływające platformy. Obiekty, zarejestrowane przez właściciela jako statki, od początku budziły mieszane uczucia. Giżyckie Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe uważało, że przyczyniają się...

Zamknij
RadioOlsztynTV