Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda chce odwołania komentanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie

Na pierwszym planie komendant wojewódzki PSP w Olsztynie Jan Słupski. Fot. UW Olsztyn

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski skierował pismo do ministra spraw wewnętrznych, w którym cofa rekomendację Janowi Słupskiemu na stanowisko komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

Ma to związek z ujawnioną przed Radio Olsztyn aferą papierosową w szeregach straży pożarnej w Olsztynie. 15 sierpnia tego roku na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Bezledach, celnicy znaleźli w służbowym aucie komendanta wojewódzkiego niedozwoloną liczbę papierosów i alkoholu bez akcyzy.

Zdaniem wojewody, komendant złamał prawo nie tylko podczas przekraczania granicy, ale także później, kiedy składał nieprawdziwe wyjaśnienia – mówi rzeczniczka wojewody Edyta Wrotek.

00:00 / 00:00

Zdaniem wojewody, komendant wprowadził w błąd także media, a za ich pośrednictwem opinię publiczną. Przypomnijmy fragment audycji Radia Olsztyn Śliska Sprawa i wyjaśnienia jakie składał nam wówczas komendant Jan Słupski:

00:00 / 00:00

Do przewozu kontrabandy przyznali się kierowca i zastępca naczelnika wydziału nadzoru i kontroli komendy wojewódzkiej straży pożarnej z Olsztyna.

Jak mówi wojewoda Marian Podziewski, komendant całkowicie przerzucił winę na swoich podwładnych i utracił jego zaufanie, stąd wniosek do MSW o cofnięciu mu rekomendacji do dalszego sprawowania stanowiska komendanta.

Dziś komendant Jan Słupski nie chciał komentować decyzji wojewody w swojej sprawie. (gol/bsc)

Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, straż pożarna, komendant
Podinsp. Sławomir Szafarewicz zastępcą olsztyńskiego komendanta policji

Komendant Miejski Policji w Olsztynie inspektor Andrzej Góźdź ma nowego zastępcę. Komendant wojewódzki powołał na to stanowisko podinspektora Sławomira Szafarewicza, który wygrał konkurs. Podinspektor Sławomir Szafarewicz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV