Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda Artur Chojecki: Ponad 400 harcerzy znalazło bezpieczne schronienie w miejscach ewakuacji


Minionej nocy konieczne były ewakuacje czterech obozów harcerskich – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Burza pokrzyżowała plany młodzieży, która wypoczywała w Siemianach w powiecie iławskim, Zawadach i Bujakach w powiecie nidzickim oraz w Kurkach w powiecie olsztyńskim.

Wszystkie zakończyły się bezpiecznie. Do jednego z obozów dostarczyliśmy śpiwory, koce. W innych nie było takiej potrzeby. W sumie około 420 harcerzy znalazło bezpieczne schronienie w miejscach ewakuacji. Przede wszystkim w szkołach

– mówił wojewoda Artur Chojecki.

W szczytowym momencie burzy, minionej nocy, bez prądu było około 3 tysiące odbiorców – głównie w centralnej i zachodniej części naszego województwa. Natomiast strażacy – minionej doby – odnotowali ponad 150 interwencji.

– Ogłaszamy nabór uzupełniający o dofinansowanie inwestycji dotyczących bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych – powiedział Artur Chojecki. Pieniądze na ten cel pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dla naszego województwa mieliśmy w sumie ponad 32 miliony złotych. Około 1/3 już rozdysponowaliśmy. Zostały jeszcze środki. Dlatego ogłosiliśmy nabór uzupełniający. Ponownie docieramy do samorządowców. Zachęcamy, aby o ten aspekt bezpieczeństwa mieszkańców zadbać.

Wysokość dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg będzie uzależniona od dochodów danej jednostki samorządu terytorialnego – maksymalne dofinansowanie będzie mogło wynieść do 80 proc. kosztów.

Pieniądze mogą zostać wykorzystane na przykład na doświetlenie przejść dla pieszych lub dodatkowe ich oznakowanie.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Arturem Chojeckim

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażacy, harcerze, burza, Artur Chojecki, ewakuacja, video
W Elblągu zacumowała łódź naukowo-badawcza napędzana energią słoneczną

Do Elbląga przypłynęła jednostka ECO AWF, łódź naukowo-badawcza napędzana energią słoneczną. Dziś, z udziałem władz miasta, odbędzie się jej prezentacja. Elbląg znalazł się na trasie „Projektu...

Zamknij
RadioOlsztynTV