Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Maksymowicz: Pytanie o moją dalszą pracę w rządzie jest przedwczesne, ale zbliżamy się do rozstrzygnięcia

Profesor Wojciech Maksymowicz. Fot. P.Getka

Politycy Porozumienia Jarosława Gowina powinni mieć większy udział w administracji rządowej, także na Warmii i Mazurach – mówił w Porannych pytaniach profesor Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i nowo wybrany poseł.

W ostatnich wyborach parlamentarnych w okręgu olsztyńskim dwie osoby związane z Porozumieniem Jarosława Gowina dostały się do Sejmu, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz profesora Maksymowicza do parlamentu wszedł także Michał Wypij.

W Radiu Olsztyn Wojciech Maksymowicz przekonywał, że to powinno przełożyć się na udział działaczy Porozumienia w administracji rządowej.

To zrozumiałe, że Porozumienie, które odniosło bardzo dobry wynik wyborczy i przyczyniło się do uzyskania dodatkowego mandatu na Warmii i Mazurach, i uzyskania przewagi na tym terenie ze strony Zjednoczonej Prawicy oczekuje pewnych rozwiązań, które będą atrakcyjne dla potwierdzenia tego sukcesu wyborczego.

Pytanie o moją dalszą pracę w rządzie jest przedwczesne, ale zbliżamy się do rozstrzygnięcia – mówił profesor Wojciech Maksymowicz. Kilka dni temu został awansowany z podsekretarza na sekretarza stanu w ministerstwie nauki. To oznacza, że mógłby łączyć funkcję posła z dalszą pracą w rządzie. Pytany, czy po powołaniu nowego rządu nadal będzie wiceministrem, profesor Maksymowicz odpowiadał, że jest za wcześnie na jednoznaczną odpowiedź.

Ciągle jeszcze trwają negocjacje, rozmowy i przygotowania do umowy. Umowa nie jest jeszcze podpisana. Chociaż w pewnym momencie odbyły się rozmowy dotyczące struktury rządu to nie ma jeszcze podpisanej umowy o współpracy poszczególnych partii w Zjednoczonej Prawicy.

Partie wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy, czyli PiS, Porozumienie i Solidarna Polska uzgodniły na razie strukturę nowego rządu. Szczegóły dotyczące personaliów mamy poznać w przyszłym tygodniu.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, poseł, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, porozumienie, Wojciech Maksymowicz
Anna Wasilewska: Platformę Obywatelską należałoby trochę odświeżyć

Wybory nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej są potrzebne - przekonywała w Porannych pytaniach posłanka PO Anna Wasilewska. Kadencja Grzegorza Schetyny na stanowisku szefa Platformy kończy się w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV